Integracyjne ognisko połączyło ludzi z różnych krajów, wyznań i poglądów

To był cudowny dzień! Pełny doznań, nowej informacji, śmiechu i smakowitych zapachów! I pogoda dopisała!

10 lipca w ramach projektu Between Cultures Between Words przeprowadziłyśmy warsztat międzykulturowy z ogniskiem integracyjnym dla nowych mieszkańców naszych miast oraz osób zainteresowanych tematem różnorodności międzykulturowej.

Za pomocą specjalnych ćwiczeń poznaliśmy się nawzajem, dowiedzieliśmy się dużo o historii miasta, w którym mieszkamy, w kontekście ruchów migracyjnych, oraz tropiliśmy miejsca różnych kultur w Żorach.

Porozmawialiśmy także o tym, skąd pochodzimy i czym się różnimy, o tym, jaki wpływ na nas wywierają media i jak tworzą się stereotypy oraz związane z tym uprzedzenia, dyskryminacja i mowa nienawiści.

Integracyjne ognisko połączyło ludzi z różnych krajów, wyznań i poglądów. I to jest najważniejsze! Ponieważ pragniemy, aby w naszych miastach wszystkim się dobrze mieszkało!

„Są w Żorach tacy ludzie, którzy pomagają się zaadaptować, którzy są zainteresowani, żeby było Ci komfortowo w cudzym kraju. Dziękuję Wam!” – napisała na Facebooku uczestniczka Natalia z Gruzji.

„To spotkanie jest dla mnie ważne, ponieważ mogłem poznać nowe osoby, popatrzeć na życie w Polsce ich oczami, zastanowić się nad tym, że tak naprawdę jesteśmy do siebie bardzo podobni, a jeszcze potrenować się w konwersacji w języku rosyjskim, którego się uczę,” – powiedział uczestnik Marcin.

Dziękujemy naszym trenerkom Softrening Renata Gibas – coaching, szkolenia, outdoor, Anita Czerner-Lebedew oraz Alla Brożyna za zaangażowanie i wiedzę, a uczestnikom – za otwarty umysł, chęć poznania nowej informacji oraz dobry humor!

Przewiń do góry