Odbyły się pierwsze szkolenia dla młodzieży szkół średnich

Po tygodniach przygotowań, zmian i nauki nowych narzędzi, odbyły się pierwsze szkolenia dla młodzieży szkół średnich dotyczące komunikacji, dyskryminacji, hejtu i mowy nienawiści.

I choć spotkania odbyły się w jedynej dostępnej na razie formie online, to ogromnie dziękujemy liderom młodzieżowym ze szkoły średniej MIARKA za aktywność, chęci rozmowy i dyskusji. Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy i wrażliwości na tematy społeczne. Jak rozróżnić krytykę od hejtu?

Jak się komunikować, aby wyrazić swoją opinię i pozostać z drugą osobą w dobrej relacji? Jak reagować na hejt i mowę nienawiści? Dlaczego warto walczyć z dyskryminacją? Dużo ważnych pytań, na które starałyśmy się odpowiedzieć podczas szkolenia w ramach projektu Between Cultures Between Words.

Szkolenia odbyło się 15 kwietnia w godzinach od 11.20 do 14.35 oraz 16 kwietnia w godzinach od 09.50 do 13.05.

Dziękujemy Softrening Renata Gibas – coaching, szkolenia, outdoor za opiekę trenerską i ogromne zaangażowanie i wiedzę merytoryczną a Anita Czerner-Lebedew za garść informacji międzykulturowych.Dzięki współpracy z Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych mogliśmy przeprowadzić spotkanie na platformie do wideokonferencji i szkoleń online.
Projekt otrzymał dofinansowanie z dotacji Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (Active Citizens Found – National), ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, tzw. Funduszy EOG.

Przewiń do góry